Zadzwoń do nas: +48 662 630 454 lub napisz:

Szkolenia dla Opiekunek i Opiekunów

Opieka nad osobami starszymi to odpowiedzialne zajęcie, z jednej strony dające ogromną satysfakcję bycia potrzebnym, z drugiej zaś wymagające pewnych umiejętności. Nie wystarczy tutaj empatia i wesołe usposobienie, często osoby starsze wymagają bowiem szczególnego traktowania.

Umiejętności mile widziane u osób chcących podjąć pracę w Niemczech w charakterze opiekuna osób starszych.

Szkolenia dla Opiekunek i Opiekunów 01

Oprócz pogodnego usposobienia, wyrozumiałości i szeroko rozumianych zdolności interpersonalnych, konieczne są pewne konkretne umiejętności, które należy posiąść, aby wykonywać ten rodzaj pracy. Osoby starsze wymagające opieki są w różnym stanie fizycznym i odmienne mogą być ich potrzeby. Czasami jest to tylko rozmowa, ponieważ osoba jest w dobrej kondycji, a brakuje jej jedynie kompana w codziennym życiu. Jednak częściej osoby starsze mają problem z percepcją, poruszaniem się, a niekiedy w ogóle nie wstają z łóżka. Trzeba wówczas potrafić je nakarmić, przewinąć, umyć czy podać leki.

Należy też znać specyfikę pewnych schorzeń oraz umieć udzielić pierwszej pomocy, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Poza tym podejmując się pracy w Niemczech niezbędna jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego. Rozumiejąc, że nie każdy posiada wystarczające doświadczenie w podobnej pracy oferujemy kompleksowe Szkolenia dla Opiekunek i Opiekunów.

Jaką wiedzę można zdobyć podczas Szkoleń dla Opiekunek i Opiekunów?

Szkolenia dla Opiekunek i Opiekunów pozwolą przygotować się do tej wymagającej roli. Umiejętności, które kursant nabędzie po ukończeniu kursu:

  • Kompleksowa wiedza z zakresu pielęgnacji osoby starszej: począwszy od mycia, karmienia, poprzez ubieranie, aż po zmianę środków higienicznych (przewijanie).
  • Wiedza na temat częstych schorzeń wieku podeszłego, z którymi można często się spotkać – m.in. choroba Alzheimera, Parkinsona oraz sposoby radzenia sobie z problemami wynikającymi z tych chorób.
  • Poznanie zasad opieki medycznej obejmujących nie tylko zwykłe podawanie lekarstw, ale i podstawy udzielania pierwszej pomocy.
  • Przygotowanie psychologiczne: porady dotyczące prowadzenia rozmów z osobami starszymi, wspierania ich na duchu.
  • Umiejętności językowe: przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego przy wyjeździe do Niemiec do pracy jest niezbędna – chodzi przede wszystkim o możliwość komunikacji z podopiecznym, ale też wezwania pomocy.
Szkolenia dla Opiekunek i Opiekunów 02

Korzyści ukończenia naszych szkoleń.

Szkolenia takie zapewnią kandydatowi czy kandydatce do pracy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną. A także umożliwią pokonanie dystansu językowego. Osoba, która ukończy szkolenia nie tylko poczuje się pewnie wyjeżdżając do pracy, ale stanie się też bardziej konkurencyjna na rynku. Uwieńczeniem szkoleń są bowiem certyfikaty opiekunki/opiekuna osób starszych wydane przez niemieckie instytucje. Zatrudniając absolwenta kursów można mieć pewność, że podopieczny będzie całkowicie bezpieczny pod okiem wykwalifikowanej osoby.

Zapraszamy do naszego biura

W centrum Gdańska, na ulicy Szafarnia 11, lokal F8
Zobacz na mapie –>

Masz pytania? Zadzwoń:

☎️ +48 662 630 454